Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

evo par pitanja - premješteno

2 posters

Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by 215023 Wed Sep 23, 2009 4:48 pm

evo par pitanja:
1.oće igra biti u multiplayer-u ili singlplayer-u ili će imati oba dvoje(mislin da je oba dvoje najbolje)
2.koliko realno misliš napraviti igru,reko si da će biti štete na brodu pa pretpostavljan da će biti jako realna,ali možda san u krivu
3.oće li biti i drugih tipova brodova(putnički,teretni,ribarski...)

215023

Number of posts : 4
Registration date : 2009-09-23

Back to top Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by Ante Wed Sep 23, 2009 9:51 pm

215023 wrote:evo par pitanja:
1.oće igra biti u multiplayer-u ili singlplayer-u ili će imati oba dvoje(mislin da je oba dvoje najbolje)
2.koliko realno misliš napraviti igru,reko si da će biti štete na brodu pa pretpostavljan da će biti jako realna,ali možda san u krivu
3.oće li biti i drugih tipova brodova(putnički,teretni,ribarski...)

1. samo singleplayer
2. izmjenjivati će se dan i noć, temperatura će rasti i padati, brod je fizikalno odsimuliran, meteorološki model će biti dinamički odsimuliran, neznam, meni to djeluje realnije od prosjeka igara danas Smile Sad, ako misliš na grafiku, ona će biti daleko od realnoga Very Happy
3. za sada već postoje mali čamac, jedrilica i katamaran (pogledaj u screenshotove), dodati ću još koju jedrilicu sigurno
Ante
Ante
Admin

Number of posts : 321
Age : 80
Registration date : 2008-02-04

https://enlightenment.darkbb.com

Back to top Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by 215023 Wed Sep 23, 2009 10:11 pm

ok,onda evo par prjedloga:
1.da se nekad dogodi da naš brod uleti u potručje gdje se traga za nekin izgubljenin brodon,ili da se dogodi neka havarija pa da pomognemo u spašavanju ili traženju
2.ubaciti velike brodove,pa bi manevar bio teži,odnosno izazovniji(čekaj,kako će biti izveden taj dio sa putovanjen,oće li biti da upišemo rutu ili da mi nešto radimo),ubaciti ribarske brodove(to bi bilo i zanimljivo i izazovno)
e i još jedno pitanje,oće biti hrvatskih luka?

215023

Number of posts : 4
Registration date : 2009-09-23

Back to top Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by Ante Thu Sep 24, 2009 1:01 am

215023 wrote:ok,onda evo par prjedloga:
1.da se nekad dogodi da naš brod uleti u potručje gdje se traga za nekin izgubljenin brodon,ili da se dogodi neka havarija pa da pomognemo u spašavanju ili traženju
2.ubaciti velike brodove,pa bi manevar bio teži,odnosno izazovniji(čekaj,kako će biti izveden taj dio sa putovanjen,oće li biti da upišemo rutu ili da mi nešto radimo),ubaciti ribarske brodove(to bi bilo i zanimljivo i izazovno)
e i još jedno pitanje,oće biti hrvatskih luka?

Sviđa mi se ova ideja sa spašavanjem, moglo bi to ići u neku sljedeću verziju kao jedan od scenarija.
Brodovima se upravlja na operativnoj razini, dakle pomičeš kormilo, dodaješ gas, dižeš jedro i sl. Već je katamaranom teže upravljati jer ima dosta veću masu od jedrilice.
Hrvatskih luka nažalost neće biti. Marao sam ipak ograničiti kartu zbog računalnih resursa (memorija). Optimiziram igru tako da može raditi na kompovima sa 1GB rama.
Pogledaj kartu u screenshotovima pa ćeš vidjeti što je sve obuhvaćeno.
Ante
Ante
Admin

Number of posts : 321
Age : 80
Registration date : 2008-02-04

https://enlightenment.darkbb.com

Back to top Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by 215023 Thu Sep 24, 2009 6:56 pm

sve više mi se ovo sviđa,a kad bi to otprilike moglo biti gotovo i koliko luka imaš u planu?
podrazumjeva se da na manevar utječu vanjske sile ili?
mogo bi ubacti neku oluju tu i tamo,koju bi bilo bolje izbjegnuti u igri,ali ako se to ne uspije onda opreznije ploviti kroz nju?
kažeš scenarija,oće li to bit nešto kao flight simulator(npr.10-15 (ili manje ili više) nepovezanih misija,prjevoz putnika,utrka...) ili će baš imati povezanu priču koja se tjekom igre odvija?

215023

Number of posts : 4
Registration date : 2009-09-23

Back to top Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by Ante Fri Sep 25, 2009 11:22 am

215023 wrote:sve više mi se ovo sviđa,a kad bi to otprilike moglo biti gotovo i koliko luka imaš u planu?
podrazumjeva se da na manevar utječu vanjske sile ili?
mogo bi ubacti neku oluju tu i tamo,koju bi bilo bolje izbjegnuti u igri,ali ako se to ne uspije onda opreznije ploviti kroz nju?
kažeš scenarija,oće li to bit nešto kao flight simulator(npr.10-15 (ili manje ili više) nepovezanih misija,prjevoz putnika,utrka...) ili će baš imati povezanu priču koja se tjekom igre odvija?

Ma to sa scenarijima je sa zrnom soli, o tome sad ne stignem razmišljati. I to je velik posao.

Ne želim reći kada će biti gotovo pa da se onda ne mogu držati toga, ali ajde, stvar je mjeseci.
Biti će šest malih luka ponuđeno kao početne i završne destinacije. Luke neće biti replike pravih luka.
Na koje vanjske sile misliš kod manevra?
Oluje će biti i igrač će ih moći predvidjeti po padanju tlaka ali moći će se vidjeti i na meteorološkoj karti (koja za sada pokazuje tlak, vjetar, temperature, padaline, oblake).
Ante
Ante
Admin

Number of posts : 321
Age : 80
Registration date : 2008-02-04

https://enlightenment.darkbb.com

Back to top Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by 215023 Fri Sep 25, 2009 1:28 pm

mislin na vitar,valove...
sviđa mi se to sa olujama.

215023

Number of posts : 4
Registration date : 2009-09-23

Back to top Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by Ante Fri Sep 25, 2009 1:42 pm

215023 wrote:mislin na vitar,valove...
sviđa mi se to sa olujama.

Vjetar definitivno igra važnu ulogu osim ako igrač ne spusti jedro i odluči ići na motor.
Valovi će utjecati na brzinu broda (usporavati će ga) a veliki valovi će prijetiti i potapljanjem broda (dio vezan za štetu na brodu koji tek moram napraviti).
Ante
Ante
Admin

Number of posts : 321
Age : 80
Registration date : 2008-02-04

https://enlightenment.darkbb.com

Back to top Go down

evo par pitanja - premješteno Empty Re: evo par pitanja - premješteno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum